×

FEKETE ÁFONYA

 

Az áfonya kis cserjékben nő, amelyek rendkívül elágazóak, csomós szárakkal és kúszó gyökérrel. A levelek vékonyak, fogazottak, ovális alakúak és rövid levélnyéllel rendelkeznek. A virágok kerekek és harang alakúak. A virágok színe halvány rózsaszínű. A virágból nő a gyümölcs, amely méretileg és kinézetileg is kerek, emlékeztet a borsóbabra, de feketés-kékes színű. Az áfonya gyümölcs nagy mennyiségben tartalmaz antioxidánsokat. A virágzási idő júniustól augusztusig tart, amely a növény magasságától és helyzetétől függ. A leveleket árnyékban és szellős helyen szárítják. Nyáron takarítják be, és napon vagy mesterségesen (kemencében) szárítják. Nagyon hosszan és fejletten szaporodik és terjed el a föld alatt, ezért nagyobb területeket is sűrűn benőhet.

SZÜRETI IDŐ

Az áfonya gyógyászati ​​részei azok a levelek, amelyeket tavasszal, a gyümölcs érése előtt, és ősszel a gyümölcs leszedésekor szüretelnek. A gyümölcsöket nyáron szedjük.

GYÓGYSZERI TULAJDONSÁGOK

A fő gyógyászati ​​összetevők a tanninok, flavonoidok és antocianinok.

GYÓGYÍTÓ HATÁSOK

Tinktúra az étvágy növelésére.

Kiváló természetes vizelethajtónak számít. Az áfonya tinktúrája jó értágító. A fekete áfonyában és a vörös áfonyában található antocianinok megakadályozzák a szívrohamot okozó vérrögök kialakulását.

Egyes fogorvosok a fogmosás után a szájüreg öblítésére az áfonyát javasolják, hogy azok a területek is elérhetőek legyenek, amelyeket fogkefével nem lehet elérni. Az áfonyát évek óta használják világszerte a hasmenés természetes tüneteinek kezelésére, a vér “megerősítésére”, az íny megerősítésére, a bőr irritációtól és fertőzéstől való megvédésére, valamint a gyomor-bélrendszeri rendellenességek enyhítésére.

Ismert, hogy enyhíti a hasi fájdalmat menstruációs szindrómában is, gliko-kinint tartalmaz (és glikémiás indexe alacsonyabb, mint a cukoré), amely normális szinten tartja a vérnyomást. Nagyon hatékony öregedésgátló szerként, valamint a vérkeringési problémák megelőzésében is. Az áfonya leveleit használhatjuk húgysav és cukorbetegség kialakulása ellen. Áfonya gyümölcsét használhatjuk aranyér és rendszertelen széklet ellen, és segít növelni az étvágyat.

Az áfonyát a hagyományos orvoslásban a makula-degeneráció elterjedésének megakadályozására használják, amely betegség a retina központi részének károsodását okozza általában 50 évnél idősebb embereknél, és szürkehályog megelőzésére is használható.

Az áfonya hatása a szem és a retina körüli érzékeny részek védelmében a flavonoidokból ered.

Kiváló természetes vizelethajtónak számít. Kálium tabletta lenyelése nélkül beteg vizeletszervekkel rendelkező személyek és reumás betegek is meg tudják inni.

Általában mindenféle bogyós gyümölcs sok C-vitamint tartalmaz, és az áfonya kivételével az összes bogyós gyümölcs felesleges bázist tartalmaz, ezért nem savasak.

Az áfonya jó értágító, tágítja az ereket és csökkenti a vérnyomást.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük